Türkiye: 150 Saatlik Süre Doluyor Her An Operasyon Yapabiliriz

Türk Ordusu Suriye sınırında teyakkuzda. Türkiye'nin YPG/ PKK unsurlarına Türkiye - Suriye sınırlarından 30 km içeriye çekilmeleri için tanımış olduğu 150 saatlik süre bu akşam doluyor.

Türkiye: 150  Saatlik Süre Doluyor Her An Operasyon Yapabiliriz

Rusya'yla Türkiye arasında mutabakata varılan YPG / PKK unsurlarının geri çekilmeleri için verilen 150 saatlik süre  bu akşam Türkiye saatiyle 18'de (6 ) da doluyor. Ankara teyakkuzda. Türk Silahlı Kuvvetleri her an opersayonlarına kaldığı yerden devam edebilir. Bilindiği üzere Türkiye ve Rusya terör örgütü mensuplarının 30 km içeriye çekilmeleri ve daha sonra da Türkye ve Rusya Güvenlik Güçlerinin  10 km sınır içerisinde devriye görevi yapmaları konusunda anlaşmaya varmıştı.

Suriye sınırları içerisinde Tel Rıfat bölgesinde 1000 yine aynı bölgeye yakın Münbiç'te 1000 YPG / PKK militanı bulunuyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada '' Sınırlarımızda henüz güvenlik sağlanmış değil. Bölgede hala terör unsurları varlığını devam ettiriyor. Gerektiğinde operasyonlara kaldığımız yerden devam edeceğiz.'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER