CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer'den Küstah açıklama: Ankara'nın İnsafını çoktan geçtik

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Tunç Soyer Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasasını yok saydı. Soyer '' Alevilerin Cemevi, Kürtlerin Anadilde eğitim isteklerinin çözümü Ankara'nın isteği , insafına bırakılamaz. Bizler o aşamaları çoktan geçtik''dedi.

CHP'li İzmir Büyükşehir  Belediye Başkanı Soyer'den Küstah açıklama: Ankara'nın İnsafını çoktan geçtik

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Büyükşehir Belediye Başkanları İzmir’de bir araya geldi. İlki İstanbul’da gerçekleşen çalıştayın ikinci ayağı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde yapıldı. Swissotel’deki zirveye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek dışındaki tüm başkanlar katıldı.Cumhuriyet Halk Partili (CHP) büyükşehir belediye başkanları İzmir’de bir araya geldi.

İlki İstanbul’da gerçekleşen çalıştayın ikinci ayağı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde yapıldı. Swissotel’deki zirveye Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek dışındaki tüm başkanlar katıldı.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer  '' Bizler  farklılık isteyen kesimlerin oylarıyla seçilmiş  10 belediye başkanları olarak buradayız. Bizleri seçenler bizden farklı refleksler bekliyor. Alışılmış yerel yöneticilik anlayışından öteye bizlerden her konuda çözüm bekliyorlar. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde alınan sonuçlar yerel seçimden çok ülke yönetimine verilen bir ders niteliğindedir.'' diyerek kendinden önce bu tür açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na adeta taş çıkardı.
Konuşmasını daha da sertleştiren Tunç Soyer '' Ankara sorunları ötelemekle çözüm bulduğunu sanıyor. Oysaki sadece öteliyor.Sorunun parçası olan Kürtleri yok sayıyor. Onların taleplerini yok sayıyor. Onların Anadil eğitim isteklerini, Alevilerin Cemevi taleplerini yok sayıyor. Bizler artık her şeyi Ankara'da bekleme dönemini çoktan geçtik. Bizlerin bu tür dönüşümlere öncülük yapmamız ve dillendirmemiz gerekiyor.'' diyerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti  Anayasasını  adeta yok saydı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER