Kartal'ın genç siyasetçisi ışık saçıyor

Kartal'da genç ve azimli bir isim, CHP'nin geleceği için önemli mesajlar vererek, Gençlik Kolları Başkanlığı için aday olduğunu açıkladı.

Kartal'ın genç siyasetçisi ışık saçıyor

CHP içerisinde devam eden Parti içerisinde görev alacak isimlerin belirleneceği kongre ve Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı için tatlı bir yarış sürerken, bazı isimlerin adaylıkları artık kesinleşmeye başladı. Bunlardan biri de Kartal'da siyaset yapan Berkant Sabancı.

Sabancı, uzun zamandır siyaset içerisinde çeşitli kademelerde görev yapmış tecrübeli bir isim olarak öne çıkıyor. Berkant Sabancı bu kez de Gençlik Kolları Başkanlığı için çalışmalarını sürdürüyor.

Genç siyasetçi Yüksek öğrenimini sürdürmesinin yanında Kartal'da oldukça sevilen biri olarak tanınıyor.

Seçim çalışmalarında iddialı projeleri ve düşünceleri ile de taktirleri toplamaya devam ediyor.

Berkant Sabancı kendisini kısaca şöyle tanımlıyor:

"Ben 21 yaşımdayken gençliğimi Cumhuriyet Halk Partisinin mücadelesine adamaktan onur duyuyorum.
Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün bursa nutkundan aldığımız yetkiyle, verdiğimiz mücadelede fikri hür, vicdanı hür gençler olarak sokakta, salonda, fabrikalarda, bom üstünde, kapı kapı çalışmalarda Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun tarif ettiği gibi dik durup eğrinin belasını bulmasını sağlamak için, çalışan gençler olarak iktidar yürüyüşümüzü hızlandırmak adına bir yola girdik. İstanbul Büyükşehir Başkanımız Ekrem abimizinde dediği gibi yolumuz uzun gençliğimiz var ama inanın bizim heyecanımız daha yüksek. Kartal Belediye başkanımız Gökhan abimizinde geçtiği o uzun yollardan yürüyerek Kartallı genç komşularımızla geleceği örgütlemek için birlik ve beraberlik içinde Gençlik kolları başkanlığına adayız"
 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER